Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
BASIN AÇIKLAMASI
 

 

BASIN AÇIKLAMASI
 
            Bazı yerel basın kuruluşlarında ve sosyal medyada  ‘Çorlu’da Kimyasal Atık Tehlikesi’ başlığı altında yapılan haberlerde ilimizde FETÖ Terör Örgütünün kimyasal atıklardan kazanç elde ederek finans kaynağı sağladığı ve buna göz yumulduğu yönünde asılsız bilgilerin yer aldığı görülmesi üzerine kamuoyuna açıklama yapma gereği doğmuştur.
FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü mensupları tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemiz genelinde cebir ve şiddet kullanılarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzen ortadan kaldırılmaya teşebbüs edilmiş, ancak bu teşebbüs girişimi başta vatandaşlarımız olmak üzere Emniyet Teşkilatımız ve Silahlı Kuvvetlerimizin cansiperane mücadelesi sonucunda başarısız kılınmıştır.
15 Temmuz 2016 tarihinden itibaren ilimiz genelinde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü mensuplarının yakalanarak adli mercilere teslim edilmesi ve devletin kurumlarına sızan örgüt üyelerinin deşifre edilip adalet önüne çıkartılması için en üst seviyede gayret edilerek fedakârca mücadele edilmektedir.
Tekirdağ Emniyet Müdürlüğünce FETÖ/PDY Terör Örgütü mensuplarına yönelik 15 Temmuz 2016 tarihinden 6 Mart 2018 tarihine kadar sayısız operasyon yapılmış, bu operasyonlarda çeşitli meslek gruplarından 2371 kişiye terör örgütünde yöneticilik yapmak,  örgüte üye olmak ve bu örgütle iltisaklı bulunmaktan adli işlem yapılmıştır. Adli makamlarca örgüt mensubu 776 kişi tutuklanmış, 930 kişi adli kontrol kararı ile yargılanmaya devam etmekte olup 243 şahsın da haklarında yakalama kararı bulunmaktadır. Bu çalışmalarda, FETÖ/PDY Terör Örgütünün Tekirdağ İl Yapısı tamamen çökertilmiş, örgüte ait eğitim kurumlarına Türkiye’de ilk defa ilimizde kayyum ataması yapılmıştır. Yine FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün asker yapılanmasına yönelik çok sayıda operasyon yapılmış, örgütün asker yapılanması ile ilgili haberleşme ve irtibat sistemleri ilk defa ilimizde deşifre edilmiştir. Ayrıca ilimiz haricinde diğer illerde görev yapan FETÖ/PDY terör örgütü iltisaklı yaklaşık 1600 askeri üniforma içerisine saklanmış hain deşifre edilmiş ve illerinde yapılacak operasyonlara örnek olunmuştur.
Tüm ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de FETÖ/PDY Terör Örgütü ile mücadele çalışmaları kararlı bir şekilde sürdürülmektedir. İlimizde örgüt faaliyetlerini ve yeniden yapılanma çalışmalarını engellemek amacıyla yapılan titiz çalışmalar neticesinde, geçtiğimiz günlerde yeni bir operasyon yapılmış, 45 FETÖ/PDY örgüt üye ve yöneticisi yakalanmış, bunlarla birlikte örgüte ait yüklü miktarda paraya el konulmuştur.  Bu sayede örgütün yeniden yapılanmasının önü kesilerek aynı zamanda finansal açıdan da çok ciddi bir darbe vurulmuştur.
Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü başta FETÖ/PDY Terör Örgütü olmak üzere tüm terör örgütlerine yönelik kararlı mücadelesini sürdürmekle birlikte üzerine düşen görevi adil ve tarafsız bir şekilde layıkıyla yerine getirmeye devam etmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
                                                                                                   
TEKİRDAĞ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
 • Pamer Akedemik Yayinlar Veri Tabanı
 • Polis Radyosu
 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • Tekirdağ Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
 • UPEM
 • TUBİM
 • Suç Önleme Sempozyumu
 • UTSAS Sempozyumu
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER