Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
ŞEHİT ZÜLFÜ ÇALIŞKAN Z-KÜTÜPHANE PROJESİ
 
MİTHATPAŞA ORTAOKULU ŞEHİT ZÜLFÜ ÇALIŞKAN Z KÜTÜPHANE PROJESİ
       İlçemizde öğrenim geren öğrencilerin teknolojik ve sosyal imkanlardan yeterince yararlanamamaları, yeterli bilgiye ulaşma imkanlarının kısıtlı olması, okullarında ve çevrelerinde araştırma yapabilecekleri yeterli kütüphanenin bulunmaması, öğrencilerin dezavantajlı durumlarını bir ölçüde giderecektir.
       Hızla gelişen teknoloji, çağımızda interneti ve özellikle interaktif iletişim ve öğrenmeyi ön plana çıkarmış, öğrenciler içinde internet araştırmaları günümüzün vazgeçilmez unsuru haline gelmiştir. Proje ile çağımızın imkanlarından ve bilgiye ulaşmada kısıtlı konumda bulunan kesimler hedeflenmiştir. Çocuklarımızın daha iyi bir gelecek için ihtiyaç duyduğu imkanları bir ölçüde projeyle karşılayarak, çocuk ve gençlerin sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak, toplumsal yaşam ilişkin bilgi ve becerilerini artırmak, toplumda kendine fayda sağlayacak nesillerin yetişmesi için gerekli ortamları sağlamak ve ortamlarla buluşturmak hedeflenmektedir.
       Çocuk ve gençlerimizin sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunması, toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerinin artırılması, suç ve suçluların farkında olarak suçlardan uzak kalmayı öğrenebilmesi, ruhsal ve kültürel gelişimleriyle birlikte toplumda kendine güveninin artması ve güvenlik birimleriyle yakın ilişkiler kurabilmesi adına bulunduğu sosyal çevre itibariyle dezavantajlı konumlarının bir ölçüde giderilmesi hedeflenmektedir.
       Öncelikle İlçemizdeki bazı öğrencilerin bulundukları dezavantajlı durumdan kurtulmalarına yardımcı olmak, kütüphane imkanlarından yararlanarak sosyal, kültürel ve kişisel gelişimine katkı sağlamak, Ortaöğretim kurularının kütüphanelerinin desteklenerek kitap okuma alışkanlıkları kazandırılması amacı ile İlçemizdeki kütüphanesi yetersiz durumda olan Muratlı ilçesi Mithatpaşa Ortaokuluna Şehit Zülfü ÇALIŞKAN Z Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) kurulmuş olup, 22/02/2018 Perşembe günü açılış töreni ile kullanıma açılmıştır.