Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜMÜZ DOKUZ AYLIK FAALİYET RAPORU
30.10.2014  
SARAY İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ GENEL İCRAATLARI
Saray İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak ilçemizde ikamet eden vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde günlük hayatlarını devam ettirebilmeleri amacıyla görevli personelimizin mesai mefhumu gözetmeksizin üstün hizmet ve gayretleri ile 2014 yılında bu zamana kadar bir çok başaralı çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Özellikle ilçemizde meydana gelen hırsızlık olaylarını gerçekleştiren şüpheli şahısların tespit edilip yakalanmaları ile önceki yıllara göre meydana gelen hırsızlık olaylarında azalma görülmüştür. Ayrıca ilçemizde 2014 yılı başlarında gençlerimizin ve özellikle okul çağındaki çocuklarımızın bonzai ve esrar maddesi kullanımında ve satışında artış görülmesi sebebiyle Çorlu Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ile yapılan ortaklaşa operasyonlar neticesinde ilçemizde Uyuşturucu Madde Ticareti yaptığı tesit edilen şüpheli şahıslar yakalanarak sevk edildikleri mahkemece tutuklanmışlardır. Belirtilen hususlar ile birlikte genel olarak İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün faaliyet raporu aşağıda belirtilmiştir.
·         İlçemizde yaşanan tüm olaylarda 594 kişi şüpheli olarak yakalanmış, 26 kişi TEVKİF edilmiştir.
·         İlçemizde yaşanan 81 hırsızlık olayında şüpheliler yapılan araştırma ve çalışmalar neticesinde 12 kişi TEVKİF edilmiştir.
·         Meydana gelen olaylarda 5 Ruhsatsız Av Tüfeği, 8 adet bıçak, 18 adet sopa, balta vb. gibi aletler olmak üzere toplam 31 adet suç unsuru ele geçirilerek Savcılığa teslim edilmiştir.
·         Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti, Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Almak, Kabul Etmek suçlarından toplam 31 olay yapılan çalışmalar sonucunda tespit edilmiş olup, yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan 18 kişi sevk edildikleri mahkemece TEVKİF edilmişlerdir. Ayrıca yapılan operasyonlar neticesinde de 3 gram Esrar, 46 gram Bonzai, 10 Kök Hint Keneviri ele geçirilmiştir.
·         İlçemizde yapılan Kaçakçılık suçları ile ilgili olarak ise tespit edilen 3 olay neticesinde toplam 3513 paket Bandrolsüz Gümrük Kaçağı Sigara, 4400 adet makaron ve 3,5 kg açık kıyılmış tütün ele geçirilmiştir.
·         İlçemizde ikamet eden veya çeşitli sebeplerle ilçemize gelen vatandaşlardan değişik suçlardan “ARANIYOR” kaydı bulunan toplam 145 kişi yapılan çalışmalar neticesinde yakalanarak adli mercilere sevk edilmiş olup, 20 yıl kesilmiş hapis cezası olan 1 kişi, 7’şer yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan 2 kişi, 4 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan 2 kişi, , 4 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan 1 kişi, yine değişik suçlardan haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 12 kişi olmak üzere toplam 18 kişi TEVKİF edilmişlerdir.
·         İlçemizde vatandaşlarımızın trafik açısından huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla yapılan kontrollerde ise 8,841 araç kontrol edilmiş, 282 araca, 598 sürücüye çeşitli konularda eksikliklerinin bulunması veya kanuna aykırı davranışları sebebiyle cezai yaptırım uygulanmış, 124 araç ise trafikten men edilmiştir. Uygulanan idari yaptırım cezalarının toplamı ise 254.896,00 liradır.
·         2014 yılında 99 kişiye idari yaptırım kararı uygulanarak 8,525 lira idari para cezası uygulanmıştır.
·         İlçemizde bulunun esnaf, okul ve pazarcılarımız ile Toplum Destekli Polislik kapsamında değişik tarihlerde ziyaretler yapılıp, toplantılar düzenlenerek suç ve suçluya yönelik bilgilendirme çalışmaları yapıldığı gibi çeşitli konularda vatandaşlarımızın bilinçlenmeleri amacıyla farklı zamanlarda broşür dağıtımı yapılmıştır.
·         İlçemizde bulunan İlkokul, Ortaokul ve Liselerin giriş ve çıkış saatlerinde sabit olarak görevlendirilen ekipler bulundurularak, okulla ilişiği bulunmayan kişilerin okul önlerinde bulunması, okul önlerinde Uyuşturucu Madde Satışının engellenmesi, öğrencilerin gruplaşarak okul çıkışlarında kavga etmeleri… vb. gibi durumlar engellendiği gibi, “Okul İrtibat Görevlisi” olarak her okuldan sorumlu bir polis memuru görevlendirilmiş olup, görevli memur okul idarecileri ile sürekli irtibat halinde bulunarak okul ve öğrenciler ile ilgili var olan veya var olabilecek sorunlar ile ilgili gerekli çalışmalarda bulunmaktadır.
 
Saray İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak her zaman dediğimiz gibi “HUZURUNUZ, GURURUMUZ” dur.
 
 
 
 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • UPEM
 • TUBİM
 • Suç Önleme Sempozyumu
 • UTSAS Sempozyumu
 • KGYS
 • BİMER
 • İçişleri Bakanlığı
 • Çocuklar Uluslararası Sempozyumu
 • Polis Radyosu